loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

czemu rosną ceny magnesów ndfeb? czynnikiem są wysokie

Widać, że podnoszą się ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są duże ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku widoczny jest regularny silny przyrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odkłada się to na wartościach magnesów NdFeB, a w następstwie na wartościach wszelkich produktów konstruowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej wybrane z rozpoznanych bodźców takiej okoliczności...

  • Kierownicze sterowanie Chińskiego Rządu poziomem stawek podstawowych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co nienaturalnie winduje cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, jednakże wysokie koszty osłony środowiska, jakie związane są z aktualnymi zasadami, ważnymi od czerwca 2017 roku. Wyraźnie zauważalne w zamkniętych już, wykorzystanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie mają konkurencji na rynku wydobycia , a także przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli chodzi o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną role Chin, zaś ograniczona oferta w porównaniu do wzrastającego popytu daje szansę podwyższania odpłatności bez ograniczeń.
  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na sytuacje na rynku proponujemy:

  • Przeprowadzić badania aktualnych oraz najbliższych planów aby móc w pełni zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup prewencyjny dużej ilości magnesów co ustrzeże nas przed ewentualnym skokiem cen, a zarazem da nam łagodniejszą procedurę podwyżek cen naszego towaru nie dostrzegalną istotnie dla bezpośrednich kolejnych nabywców.
  • Rozważenie podmienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Trzeba mieć świadomość, że dzisiejszy rynek handlu magnesami znacząco zredukował okresy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie mogą stać się zasadą i będzie to miało bezpośredni wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasza strona https://xinxin.pl już nie obsługuje IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube