Xinxin Polska
 
Home Transport Zastosowania Technologia Regulamin Status Kontakt  
 
 Home  
  w koszyku nic nie ma
 Produkty  
 magnesy neodymowe
  magnesy walcowe
  magnesy płytkowe
  magnesy pierścieniowe
 uchwyty magnetyczne
  uchwyty do poszukiwań
  uchwyty z gwintem wewn.
  uchwyty z gwintem zewn.
  uchwyty stożkowe
  uchwyty gumowe gw. wewn.
  uchwyty gumowe gw. zewn.
  uchwyty do identyfikatorów
  uchwyty do tablic
  uchwyty na złom
  uchwyty na noże
  belki magnetyczne
  wałki magnetyczne
  chwytaki magnetyczne
  akcesoria do uchwytów
 zabawki magnetyczne
  seria Xlink
  seria XMAG2
 gadżety magnetyczne
  śpiewające magnesy
  lewitony magnetyczne
  rzutki magnetyczne
  NeoCube
 magnetyzery Turbomag®
  seria XT-4 woda i piece CO
  seria XT-5 tylko do diesela
  seria XT-6 benzyna i LPG
 dokumenty
 Discovery Channel


opineo   
  Zastosowania

Zawansowane technologie wymagają magnesów o dużej wydajności. Nic więc dziwnego, że w ciągu ostatnich 10 lat magnesy neodymowe NdFeB stały się niezmiernie popularne zwłaszcza w motorach, sensorach, komputerach i komponentach do ich produkcji czy kuchenkach mikrofalowych.

Właśnie dzięki wysokiemu poziomowi energii magnesów neodymowych mogło dojść do znacznej "miniaturyzacji" zarówno elektronicznych jak i mechanicznych komponentów, w wyniku czego korzystamy z dysków o dużych pojemnościach, miniaturowych nagrywarek, mp3 playerów, wag i samochodowych systemów hamulcowych.

Słowo ostrożności :
Nie używaj magnesów neodymowych NdFeB :
  • w środowiskach kwasowych, zasadowych albo organicznych czy rozpuszczających (chyba że hermetycznie odizolujesz magnes od środowiska) ani promieni radioaktywnych.
  • w wodzie albo oleju (chyba że odizolujesz magnes od środowiska albo jesteś przygotowany na to, iż magnes w krótkim czasie straci swoje magnetyczne własności),
  • w elektrycznie przewodzącym płynie - elektrolicie zawierającym wodę,
  • w atmosferze zawierającej wodór.

W ostatnim czasie w związku z dynamicznie rosnącą liczbą klientów zainteresowanych zakupem naszych magnesów oraz magnetyzerów jesteśmy wręcz zasypywany pytaniami nt. zastosowań magnesów neodymowych. Ludzie pytają do czego można ich używać odpowiedź może być tylko jedna: niemal do wszystkiego. Poza szerokim zakresem przemysłowego zastosowania magnesów istnieje mnóstwo sytuacji, w których magnesy z powodzeniem stosuje się w domu, gdzie znacznie ułatwiają życie. Dodajmy, iż nasze magnesy ofiarowywane jako podarunek, najczęściej i najdłużej spośród wszystkich innych niedrogich prezentów, absorbują uwagę obdarowanych.

Poniżej przedstawiamy daleko nie wszystkie przykłady użyteczności magnesów:

zastosowania magnesów

Klamry zaciskowe
Gdy pojawia się potrzeba połączenia dwóch lub więcej kawałków metalu nieocenioną pomocą staje się kilka naszych magnesów kostkowych lub blokowych. Z powodzeniem można je wykorzystać do łączenia części na potrzeby wiercenia, obróbki maszynowej czy spawania.

Filtrowanie oleju
Nasze magnesy są często wykorzystywane w wielu sytuacjach wymagających usunięcia z oleju wiórów metalowych np. w miskach olejowych i filtrach. Warto przy tym pamiętać, że standardowy magnes neodymowy w temperaturze przekraczającej 80°C ( 178°F ) traci swoje magnetyczne właściwości, tak więc jeżeli zamierzasz stosować magnesy w wyższej temperaturze szukaj magnesy neodymowe odporne na wysokie temperatury np. z literką H magnesy wytrzymują temperaturę 120 stopni C.

Wyszukiwanie kołków
Magnes neodymowy znakomicie nadaje się do wyszukiwania niewidocznych, ukrytych w ścianach kołków dzięki wykrywaniu znajdujących się w nich gwoździ.

Wyszukiwanie gwoździ pod podłogą
Małe kulki świetnie wspomagają wyszukiwanie gwoździ pod większością typów podłóg (np. pod pokrytymi płytkami, linoleum, parkietem).

Terapia magnetyczna - magnetoterapia
Nie możemy potwierdzić ze 100-proc. pewnością, że terapia magnetyczna działa, co nie zmienia jednak faktu, iż miliony ludzi na całym świecie są przekonane o jej działaniu i potwierdzają jej zbawienny wpływ na zdrowie. Wybierz odpowiednie magnesy dla potrzeb twojego ciała!

Łączenie smoczka z ustami lalki
Nasze dyski magnetyczne D42 to ulubiony produkt entuzjastów lalek typu Berenguer Baby. Równie dobrze nadają się one do konstrukcji lalek innego typu oraz wszelkiego rodzaju pluszaków.

Mocowania narzędzi (m.in. noży)
Szeroka gama kształtów i rozmiarów naszych magnesów gwarantuje dopasowanie odpowiedniego rozmiaru magnesu do każdego narzędzia (np. noża), niezależnie od jego wielkości. Dzięki temu masz możliwość wykonania według własnego pomysłu mocowań ze stali (w tym z nierdzewnej), dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb lub po prostu przyczepić gdzieś magnes a na nim zawiesić narzędzie lub nóż. Sprawdź czy żadne z narzędzi w Twoim garażu nie poniewiera się na podłodze - jeżeli tak jest zawieś je na ścianach abyś więcej nie musiał się o nie potykać.

Mocowanie plandek i pokrowców na samochodach, maszynach itp.
Nasze magnesy są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują solidnie (a zarazem wygodnie) umocować plandekę czy pokrowiec na swoim samochodzie, motocyklu, kosiarce lub innym urządzeniu o metalowej karoserii/obudowie.

Trwałe kasowanie taśm magnetycznych wideo oraz innych nośników magnetycznych
Jeżeli posiadasz kilka taśm wymagających skasowania a nie dysponujesz elektromagnetycznym degausserem, kilka ruchów dużym magnesem neodymowym pomoże rozwiązać Ci ten problem.

Wykrywacze metalu
Szukasz metalowego przedmiotu np. jakiejś zapodzianej w dywanie szpilki czy zapinki? - Zamocuj duży magnes neodymowy na trzonku a szybko odnajdziesz zgubę!

Zamki w szafkach
Jeśli zamek magnetyczny w Twojej szafce jest już stary i słaby aby znacznie go wzmocnić wystarczy umieścić magnes neodymowy z jego tyłu lub boku. Obecnie rzemieślnicy skłaniają się do używania magnesów neodymowych w zamkach wszelkiego rodzaju szafek tworząc w nich w ten sposób "niewidzialne" zatrzaski.

Przypinanie plakietek do odzieży bez użycia szpilek czy agrawek
Jeśli nie chcesz wbijać szpilek w swoje ulubione ubrania tylko po to aby zawiesić plakietkę czy identyfikator para średnich magnesów neodymowych w kształcie dysków rozwiąże problem. Po prostu umieść jeden magnes na lewej stronie ubrania a drugi na plakietce i gotowe!

Mocowanie lampek i dekoracji świątecznych
Wiele osób wykorzystuje nasze magnesy jako prosty sposób mocowania dekoracji świątecznych na drzwiach i innych metalowych powierzchniach. Możesz też mocować oświetlenie na aluminiowych daszkach i ściankach używając dwóch magnesów po obu stronach blachy aluminiowej. Dzięki ogromnej sile magnesu neodymowego nie musisz się martwić o wiatr - dekoracje na pewno nie spadną! Polecamy też zapoznanie się z dedykowaną ofertą magnesów montażowych i haczyków magnetycznych.

Mieszadła magnetyczne
W badaniach naukowych i w analizie laboratoryjnej często wykorzystuje się mieszadła magnetyczne aby uniknąć konieczności zanurzania w mieszanym roztworze mieszadła wraz z drążkiem prowadzącym i tym samym ograniczyć niebezpieczeństwo skarżenia roztworu. Do roztworu trafia tylko jeden magnes a drugi poruszany jest na zewnątrz pojemnika wywołując ruch magnesu wewnątrz.

Własnoręcznie zbudowany kompas
Każdy z naszych neo magnesów jest dość silny aby zareagować na pole magnetyczne Ziemi. Jeśli je odpowiednio zawiesić lub umożliwić swobodne poruszanie zawsze ustawią się odpowiednio do magnetycznej północy/południa Ziemi.

Budowa generatorów (prądnic)
Magnesy to podstawowa część każdej prądnicy. Im silniejsze magnesy tym większa wydajność urządzenia dlatego też magnesy neodymowe nadają się wyjątkowo dobrze do zastosowania w generatorach.

Eksperymenty naukowe
Od przedszkola aż do studiów magnesy pozwalają na prowadzenie wyjątkowo ciekawych i rozwijających wiedzę eksperymentów. Każdy może skorzystać z nauki jednocześnie znakomicie bawiąc się przy tym.

Edukacja
Magnetyzm dotyka naszego życia w znacznie większym spektrum aspektów niż nam się zwykle wydaje. Dzięki temu magnesy są świetną demonstracyjną pomocą naukową. Szczególnie przydatne na tym polu są zabawki edukacyjne takie jak Xmag łączące stalowe niklowane kulki za pomocą magnetycznych pałeczek pozwalając tym samym budować na przykład modele cząsteczkowe w chemii, modele geometryczne i struktury architektoniczne i pozwalając tym samym zapoznać się z podstawami inżynierii i mechaniki i zobrazować wiele zasad w matematyce i innych naukach.

Biżuteria magnetyczna
nasze kulki, dyski i sześciany magnetyczne często wykorzystywane są do produkcji magnetycznych bransoletek i naszyjników. Niektórzy lubią je dla ich niepowtarzalnych właściwości i atrakcyjnego wyglądu, inni stosują je w terapii magnetycznej.

Ozdoba ciała bez przekłuwania
Mniejsze magnesy (bowiem większe zbyt mocno działając powodowałyby ból) często używane są jako podstawa dla biżuterii, które utrzymując się na ciele nie wymaga przekłuwania go.

Czyszczenie akwariów... z zewnątrz!
Silny magnes umieszczony w szmatce lub gąbce włożonej do akwarium i drugi na zewnątrz, który posłuży do kierowania pierwszym wystarczą, abyś nie musiał już moczyć rękawów koszuli i komfortowo oczyszczał szyby zbiornika tak często jak będziesz tego potrzebował.

Mocowanie dla zapasowych kluczy do samochodu czy domu
Silny magnes pozwoli ci bezpiecznie zamocować zapasowe klucze gdzieś w ukrytym miejscu na zewnątrz domu, mieszkania czy samochodu.

Uzdatnianie wody
Wielu ludzi uważa, że silne, rzadkie magnesy są w stanie zmiękczyć wodę i oczyścić ją z substancji skażających. Wszystkie te egzotyczne dostępne na rynku magnetyzery wody nie są niczym innym jak dwoma lub trzema dużymi magnesami neodymowymi w budowie dookoła rury, którą przepływa woda. Możesz więc zaoszczędzić sporo pieniędzy i po prostu zbudować sobie magnetyzer samodzielnie.

Zbuduj własny magnetyzer paliwa
Konstrukcja tego typu urządzeń jest nieomal identyczna jak w przypadku magnetyzerów wody. Wielu ludzi uważa, że przepuszczenie paliwa tuż przed jego spaleniem przez silne pole magnetyczne zwiększa wydajność tegoż oraz zmniejsza emisję spalin. Dwa magnesy neodymowe umieszczone po obu stronach przewodu paliwowego wykonują dokładnie tę samą pracę co magnetyzer paliwa jednak to rozwiązanie jest znacznie tańsze niż komercyjny, gotowy magnetyzer.

Magnesy na lodówkę
To dość oczywiste zastosowanie, nieprawdaż? Niemniej magnes neodymowy utrzyma na lodówce znacznie więcej niż zwykły więc duże notatki czy inne obiekty nie będą już odpadać od drzwi.

Mocowanie sakw motocyklowych
Duże magnesy neodymowe mogą zostać użyte do mocowania sakw motocyklowych - zwykle do baku. Kilka takich magnesów utrzyma sakwę czy torbę nawet na autostradzie!

StarTrek'owe transponder'y (naprawdę!)
Wielu klientów używa magnesów neodymowych do wyrobu słynnych z serialu Star Trek "transponder'ów". A to przecież nie jedyne zastosowanie - magnesy na pewno przydadzą się i w innych kostiumach.

Zapięcia biżuterii
Drobne magnesiki świetnie sprawdzają się jako zapięcia bransoletek i naszyjników. Doceni je każdy, kto kiedykolwiek miał problem z rozpięciem czy zapięciem standardowego zapięcia biżuterii (a kto nie miał!). Mamy w ofercie dedykowane do tego celu produkty.

Zbieranie rozsypanych gwoździ, śrubek, szpilek
Możesz użyć magnesu do zebrania rozsypanych szpilek. Na większą skalę często używa się magnesów do zbierania gwoździ i śrub pozostałych po ukończonej konstrukcji budowlanej czy też rozsypanych przypadkowo na drogach.

Wymiana magnesów w licznikach rowerowych
Większość rowerowych prędkościomierzy wykorzystuje w swojej konstrukcji magnesy aby wzbudzać czujnik magnetyczny wyliczający obroty koła na minutę, dzięki czemu możliwe jest obliczenie prędkości i przejechanych odległości. Nasze dyski magnetyczne mogą być użyte jako części zapasowe dla zgubionych elementów lub możesz je wykorzystać instalując na każdym posiadanym kole/rowerze tak, abyś mógł na wszystkich korzystać z tego samego licznika.

Przyspieszanie procesu leżakowania win i nalewek
To dla nas pewna nowość ale okazuje się, że niektórzy nasi klienci są przekonani o tym, że wystawienie leżakującego wina czy nalewki na działanie silnego pola magnetycznego przyspiesza proces dojrzewania. Spotkaliśmy się już z gotowymi rozwiązaniami komercyjnymi opartymi o nasze magnesy. Nie prowadziliśmy dotąd eksperymentów na tym polu, tym bardziej możesz spróbować ich Ty!

Zabawki
Zabawa magnesami to naprawdę niesamowite i wciągające zajęcie. Kilka lub kilkanaście sztuk naszych mniejszych magnesów (polecamy szczególnie zestawy Xmag) to znakomita zabawa zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Mocowania skrzydeł w modelach samolotów
Wykorzystując magnes neodymowy do zamocowania skrzydeł modelu umożliwisz im bezpieczne odłączenie w wypadku kraksy. Dzięki temu nie zniszczysz modelu a "odbudowanie" go zajmie tylko chwilę.

Magnesy trakcyjne do modeli samochodów
Dzięki temu, że najszybsze modele samochodów do wyścigów torowych często wykorzystują magnesy jako wspomaganie utrzymania się w torze, uzyskują one lepsze czasy. Możesz użyć magnesu neodymowego zamiast lub obok oryginalnego uzyskując przez to większą przyczepność a tym samym jeszcze lepsze wyniki.

Sprzęgła magnetyczne w modelach kolejowych
Jeśli w starszych modelach osłabły magnesy łączące poszczególne wagony lub od samego początku były one za słabe (co zdarza się znacznie częściej) wzmocnij je małym magnesem neodymowym. Nigdy więcej nie będziesz maił kłopotów z łączeniem wagoników.

Eksperymentowanie z lewitacją
Niegdyś uważana za niemożliwą obecnie dzięki magnesom neodymowym i silnie diamagnetycznym materiałom można już zbudować układy wykorzystujące lewitację permanentną.

Sztuczki magiczne
Ach, to trudno opisać, trzeba spróbować! Dzięki silnym magnesom możesz wykonać dziesiątki zadziwiających sztuczek!

Perpetuum Mobile
Święty Graal świata naukowego! Wielu już próbowało jednak nikomu nie udało się osiągnąć sukcesu w budowie takiego urządzenia (a w każdym razie nikt o tym nie słyszał). Czy magnesy mogą być źródłem darmowej energii? Cóż, obserwując ich zachowanie wielu tak uważa niemniej póki co nikt tego nie dokazał. Na razie prawa termodynamiki mówią "nie".

Uwaga!
Zanim przystąpisz do pracy lub zabawy z magnesami zalecamy Ci zapoznanie się z dostępnymi na naszych stronach zasadami bezpiecznego użytkowania magnesów.

   Copyright ® xinxin polska 2004 - 2019 Home |  zasady bezpieczeństwa |   Google+