loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

wykorzystania magnesów w naszym codziennym życiu.

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym zwyczajnym życiu.

W przeciągu dnia wiele razy kontaktujesz się z magnesami przeważnie nie mając tego świadomości. Mają one znaczącą funkcję w dużej gamie urządzeń, od zwykłych maskotek, słuchawek i głośników bądź kart kredytowych po specjalistyczne maszyny na przykład sprzęt do rezonansu magnetycznego. Format magnesów oscyluje od ledwo dostrzegalnych kropek po przemysłowe potwory o wadze kilku ton. Te ogromne są zdecydowanie zauważalne, te niewielkie niejednokrotnie ukryte są wewnątrz rozmaitych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, czyniąc oczywistą misję w ciszy i stając się przy tym absolutnie niewidocznymi.

Elektronika i magnesy.

W komputerach korzysta się z magnesów do przechowywania informacji na przykład na dyskach twardych. Magnesy zmieniają kierunek materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które odtąd przedstawiają binarne dane. Później komputer odczytuje profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i przetwarza je na dane czytelne dla każdego użytkownika. W miniaturowych głośnikach znajdujących się w komputerach, telewizorach i radiach też używa się magnesów. Posadowiona w głośniku zwinięta z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes zmieniają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna , a także kolejne branże.

Magnesy demonstrują bogaty wachlarz wykorzystań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zamiany elektrycznej energii ponownie w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w podnośnikach podnoszą , a także transportują wielkie kawałki metalu, a niektóre ważą tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do oddzielania przydatnych rud metali od pokruszonej skały. W przemyśle spożywczym takie magnetyczne separatory likwidują małe kawałki metalu ze zbóż oraz różnych ziarnistych albo płynnych produktów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło używają magnesów do wyłapywania fragmentów metalu, które na przykład krowy mogą zjeść na pastwisku. Krowa zjada magnes razem z pożywieniem. To bynajmniej nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia łapie okruszyny metalu.

Zdrowie i medycyna.

Magnesy znajdują się w niektórych często używanych urządzeniach leczniczych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one mocne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do sporządzenia doskonałego, szczegółowego widoku kości, narządów i pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest wyjątkowo skuteczny - tysiące razy silniejszy niż typowe magnesy domowe. Szczególnym przeznaczeniem leczniczym magnesów jest uleczanie nowotworów. Lekarz aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obszar nowotworu następnie korzysta z silnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w okolicy zakażonej. Energia cieplna zabija komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych narządów.

Magnes w gospodarstwie domowym.

Chociaż najprawdopodobniej jest to dla Was nie oczywiste, ale w waszym mieszkaniu znajduje się wiele magnesów. Magnesy na lodówce przytrzymują papiery, otwieracze do butelek i inne drobne obiekty przyczepiane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas przenośny obraca igłę magnetyczną, aby określić trasę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej przechowuje informacje w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak dysk twardy komputera. Elektroluksy, roboty kuchenne i pralki posiadają napędy elektryczne, które funkcjonują dzięki użyciu magnesu. Magnesy działają w telefonach, dzwonkach do wrót , a także w dziecięcych zabawkach. Nasz byt dookoła nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz serwis https://xinxin.pl już nie wspiera Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube