loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

magnes - rodzaje zabezpieczania

Metody ochrony powierzchni magnesów neodymowych?.

Najważniejszym składnikiem silnych magnesów neodymowych jest oczywiście neodym. Metal ten, mimo swoich niesamowitych właściwości, reaguje stosunkowo szybko z zawartym w powietrzu tlenem, co będzie powodowało powstawanie uszkodzeń magnesu.

Żeby to wyeliminować powierzchnia wszystkich magnesów powinna zostać pokryta powłoką ochronną, która ma ochronić przed szkodliwym działaniem tlenu. Ogólna grubość stosowanych obecnie powłok jest naprawdę nieduża, z reguły posiadają one od paru do parunastu mikrometrów.

Nie będą dzięki temu wpływać na przyciąganie, a przy tym spełniają doskonale swoje zadanie.

Obecnie najbardziej ekonomicznym i najczęściej wykorzystywanym rodzajem materiału na powłoki ochronne jest połączenie warstwa miedzi i niklu, charakteryzujące się też dużą trwałością. Wytrzymałe i cechujące się dużą odpornością na uszkodzenia są powłoki cynkowe, jakie również są często wykorzystywane podczas produkcji magnesów. Z tego też powodu magnesy mające takie powłoki wykorzystuje się często jako zabawki dziecięce oraz do różnych zastosowań przemysłowych.

Złota, epoksydowa, miedziana - materiały te również są używane na powłoki, lecz raczej się nie sprawdzą w zastosowaniach powyżej. Z powodu tego, że łatwo można je uszkodzić, to rola ich przede wszystkim się sprowadza do ozdabiania.

Nałożenie powłoki zabezpieczającej na magnetyczny materiał nie jest skomplikowanym procesem, wykorzystuje się w tym celu kilka technik. Neodymowy magnes mający dobrze wykonaną powłokę można bezpiecznie użytkować przez długie lata, lecz nieprawidłowe jej nałożenie może być przyczyną powstawania złuszczeń i odprysków.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz serwis https://xinxin.pl już nie wspiera Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube