loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

dlaczego rosną ceny magnesów ndfeb?

Dlaczego rosną ceny magnesu neodymowego?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej poniektóre z stwierdzonych bodźców takiej sytuacji...

  • Kierownicze administrowanie Chińskiego Rządu poziomem wycen podstawowych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie podciąga cenę minerałów.

  • Niezbędne do poniesienia, ale znaczne koszty ochrony środowiska, jakie nierozłączne są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w niepracujących obecnie, wyczerpanych kopalniach.

  • Chiny aktualnie nie odczuwają konkurencji na rynku wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej gdy chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie utrwala monopolistyczną role Chin, a szczupła dostawa w porównaniu do wzrastającego zapotrzebowania dopuszcza szansę windowania cen bez utrudnień.

  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na sytuacje na rynku sugerujemy:

  • Przeprowadzić oceny obecnych i przyszłych zamysłów aby móc w maksymalnym zakresie przewidzieć zlecenie na magnesy neodymowe.

  • Skup profilaktyczny maksymalnej ilości magnesów co uchroni nas przed spodziewanym przyrostem cen, a dodatkowo da nam spokojniejszą procedurę podwyżek cen własnego towaru nie dostrzegalną istotnie dla własnych ewentualnych nabywców.

  • Przemyślenie zastąpienia magnesów używanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.

  • Należy dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami zdecydowanie skrócił terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w niedługim okresie mogą stać się normą więc będzie to miało naturalny wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz serwis https://xinxin.pl już nie wspiera Microsoft IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Mozilla Firefox, Google Chrome lub Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube