loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

sposoby zabezpieczenia powierzchni neodymowych magnesów - opis najczęściej

Metody zabezpieczania powierzchni zewnętrznych magnesów z neodymu - opis najczęściej wykorzystywanych

Najsilniejsze obecnie magnesy na świecie, posiadające niesamowitą moc, wytwarza się z neodymowego stopu. Metal ten potrafi naprawdę dużo, lecz jeżeli nie będzie on zabezpieczony, to bardzo szybko zacznie się utleniać.

Jako że tlenu jest wszędzie pod dostatkiem, to przy zabezpieczeniu powierzchni magnesu przed jego działaniem stosuje się różnego rodzaju ochronne powłoki. Używane obecnie powłoki są cieniutkie, ich całkowita grubość to zaledwie dwanaście-piętnaście mikrometrów.

Nie będą dzięki temu wpływać na parametry, a jednocześnie w całości spełniają zadania, które są przed nimi postawione.

Obecnie najbardziej ekonomicznym i bardzo często wykorzystywanym materiałem na zabezpieczające powłoki jest połączenie warstwa miedzi i niklu, które się też cechuje dużą trwałością. Powłoki cynkowe także się cechują odpowiednią jakością, a jednocześnie mają dużą odporność na wszelakie zarysowania. Z tego też powodu magnesy mające takie powłoki stosuje się często jako zabawki dziecięce i w różnych zastosowaniach technicznych.

Inne często stosowane powłoki, to znaczy złota, miedziana i epoksydowa niestety się nie sprawdzą w tego typu zastosowaniach Przede wszystkim spełniają one rolę dekoracyjną, ponieważ są stosunkowo delikatne i łatwo je można uszkodzić.

Powłoki na powierzchnię magnesów nakłada się paroma różnymi metodami, co może wpłynąć na ich końcowe parametry. Neodymowy magnes posiadający dobrze wykonaną powłokę może być bezpiecznie używany przez wiele lat, jednak niewłaściwe jej nałożenie może być przyczyną powstawania złuszczeń czy odprysków.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasz firmowy serwis https://xinxin.pl już nie obsługuje IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube