loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

magnetyczne dynamo - energia magnesów neodymowych.

Dynamo czyli prądnica - zastosowanie na magnesy neodymowe.

Uznane od lat, jednak dopiero dziś naprawdę doceniane w rozgrywce o własną perspektywę.

Niemało elektrowni stosuje ruch magnesów do przetwarzania energii kinetycznej i magnetycznej w energię elektryczną. Przez siły hydrostatyczne bądź wiatr generatory magnetyczne produkują energię elektryczną stając się tym samym idealnym rozwiązaniem dla przemysłu ze względu na nieskomplikowaną architekturę, jednak i na zdrowy charakter wytwarzanej energii. Połączona energia pola magnetycznego plus pęd magnesu w cewce z izolowanego drutu miedzianego powoduje ruch elektronów w przewodzie i ten ruch staje się prądem elektrycznym. Należy zapamiętać, że generator elektryczny wykorzystujący zjawisko indukcji magnetycznej nie "czyni" wciąż obecnego w materiale przewodzącym ładunku elektrycznego, zaś wyłącznie go "przemieszcza". Można to porównać do pompy wodnej, która wywołuje przepływ wody, natomiast nie "wytwarza" wody w rurach.

Czytelność budowy sprawia, iż umiesz sam wykonać generator magnetyczny ewentualnie dynamo magnetyczne z produktów, które kupisz w markecie ewentualnie masz w osobistym rodzinnym warsztaciku. Wykonanie takiego generatora to łatwy sprawdzian, który jest środkiem na udowodnienie mocy generatorów magnetycznych. Niezbędne surowce to tuleja z surowca, który nie jest przewodnikiem elektrycznym. Niezbędny jest magnes, wielkością odpowiadający średnicy sporządzonej rurki (nie musi być owalny ale nie powinien być zbyt mały). Niewielka ilość otulonego przewodu miedzianego (porcja zależy od wielkości tulei). Tekturka, taśma izolacyjna oraz niewielka żarówka LED.

Z kartonu potrzeba wyciąć dwa kręgi z centralnym otworem tak aby można je było przyczepić na tulei. Otoki należy umieścić około 25 mm od siebie zachowując jednocześnie blisko 10 mm na obu końcach rurki. Taką konstrukcję osłonić taśma izolacyjną między otokami z tektury oraz na zewnętrznych stronach rurki. Potem przewód miedziany owinąć wokoło pojemnika pomiędzy kawałkami tektury, od 1000 do 2000 owinięć, zachowując kilka centymetrów końcówek przewodu na początku i na końcu, wiszących swobodnie, żeby można było następnie dołączyć do nich żarówkę LED. Przyczepiając żarówkę końcówki przewodów wystarczy najprościej opleść dookoła siebie i zaizolować taśmą izolacyjną tak by żarówka składała się na jednolitą całość z poprzednio gotowym pojemnikiem na którym owinęliśmy izolowany drut. Wewnątrz rurki umieszczamy magnes. Następnie zatykamy końcówki tulei co sprawia, że generator prądu jest skończony. Teraz wystarczy urządzenie wprawić w ruch, tak by magnes w środku pojemnika przesuwał się z jednego końca na drugi, aby żarówka LED zaświeciła.

Naturalnie w opisanym eksperymencie generator uruchamiamy siłą własnych mięśni. To samo się zdarza jeżeli włączymy dynamo na rowerowym kole. Nasze mięśnie poruszają rower, a koło roweru porusza dynamem, dynamo wówczas wytwarza potrzebny strumień energii elektrycznej potrzebny do uruchomienia źródła światła. Na tej podstawie działają również latarki z dynamem, które przeważnie uruchamiamy przy zastosowaniu korbki ładując w ten sposób akumulatory. Jednak siłę mięśni ludzkich łatwo można zmienić na siłę wody, wiatru bądź fal morskich.

Jasne, że techniki produkujące , wykorzystując tą procedurę, ogromne porcje mocy elektrycznej są znacznie bardziej skomplikowane, ale co do zasady funkcjonują identycznie jak nasz własny amatorski generator magnetyczny wyprodukowany w domowych warunkach.

Namawiamy doświadczyć by samodzielnie zweryfikować i pokazać innym jak prosto jest zabiegać o zdrowe powietrze.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://xinxin.pl nie wspiera Microsoft IE. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube