loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

wykorzystania magnesów w naszym powszednim życiu.

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym zwyczajnym życiu.

W czasie dnia wiele razy spotykasz się z magnesami niejednokrotnie nie zdając sobie z tego sprawy. Mają one znaczącą rolę w różnorodnej gamie urządzeń, od prostych układanek dla dzieci, słuchawek i głośników czy kart kredytowych po profesjonalne narzędzia na przykład aparat do rezonansu magnetycznego. Rozmiar magnesów oscyluje od ledwie dostrzegalnych plamek po industrialne bestie o wadze kilku ton. Rzeczone ogromne są zdecydowanie dostrzegalne, te malutkie przeważnie pochowane są w środku przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych lub handlowych, czyniąc oczywistą pracę w ciszy i pozostając przy tym całkowicie niedostrzegalnymi.

Komputery i elektronika.

W komputerach używa się magnesów do zapisywania danych na przykład na kartach pamięci. Magnesy zmieniają kierunek materiału magnetycznego na dysku twardym w segmentach, które następnie reprezentują binarne dane. Później komputer rozpoznaje kierunek ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W niewielkich głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach oraz radiach również stosuje się magnesy. Wewnątrz głośnika zwinięta z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes zmieniają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy demonstrują wielki arsenał zastosowań w wielu branżach przemysłu. W generatorach elektrycznych zamieniają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zmiany elektrycznej energii ponownie w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w podnośnikach łapią oraz transportują duże elementy metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania przydatnych rud metali od rozdrobnionej skały. W spożywczym przetwórstwie omawiane magnetyczne separatory usuwają drobne fragmenty metalu z ziaren i pozostałych drobnoziarnistych albo płynnych towarów spożywczych. Hodowcy bydła wykorzystują magnesy do wybierania kawałków metalu, które na przykład krowy mogą zjeść na pastwisku. Krowa zjada magnes wraz z karmą. To bynajmniej nie jest żart. Magnes przemieszczając się przez układ trawienny zwierzęcia wyłapuje drobinki metalu.

Medycyna i zdrowie.

Magnesy znajdują się w poszczególnych często stosowanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one silne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, eksploatując sygnał do powstania wyraźnego, dokładnego rysunku kości, narządów oraz pozostałych tkanek. Magnes w urządzeniach tego typu jest bardzo intensywny - tysiące razy silniejszy niż popularne magnesy kuchenne. Szczególnym przeznaczeniem medycznym magnesów jest leczenie nowotworów. Doktor aplikuje wrażliwy magnetycznie płyn w rejon nowotworu i używa silnego magnesu do wytwarzania energii cieplnej w przestrzeni zarażonej. Energia cieplna niszczy komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych organów.

Każdy dzień z magnesem.

Zapewne najprawdopodobniej jest to dla Was nie zauważalne, ale w zwykłym domu spotkać możecie wiele magnesów. Na lodówkach magnesy przytrzymują papiery, otwieracze do butelek tudzież dziwne drobne pamiątki zawieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy obraca igłę magnetyczną, aby pokazać drogę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej przechowuje dane w identyczny sposób, jak twardy dysk komputera. Odkurzacze, blendery również pralki mają silniki elektryczne, które funkcjonują dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy działają w telefonach, alarmach do drzwi , a także w zabawkach dla dzieci. Świat wokół nas jest cały pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza firmowa strona https://xinxin.pl nie wspiera już IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Mozilla Firefox lub Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube