loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

Wykorzystania magnesów w naszym codziennym życiu.

W przeciągu dnia mnóstwo razy kontaktujesz się z magnesami przeważnie nie mając tego świadomości. Mają one istotną funkcję w różnorodnej gamie narzędzi, od prostych układanek dla dzieci, laptopów bądź kart kredytowych po skomplikowane urządzenia choćby sprzęt do rezonansu magnetycznego. Rozmiar magnesów mieści się w granicach od zaledwie dostrzegalnych kropek po industrialne potwory o wadze kilku ton. Te ogromne są bardzo zauważalne, te małe niejednokrotnie pochowane są wewnątrz rozlicznych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując swoją misję w ciszy i będąc przy tym absolutnie niewidzialnymi.

Komputery i elektronika.

W komputerach stosuje się magnesy do zapisywania danych na przykład na nośnikach pamięci. Magnesy modyfikują położenie tworzywa magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które potem przedstawiają binarne dane. Następnie komputer czyta bieg z każdego segmentu materiału magnetycznego i zamienia je na dane czytelne dla każdego użytkownika. W małych głośnikach znajdujących się w komputerach, telewizorach oraz radiach również stosuje się magnesy. Zamontowana w głośniku cewka z drutu i magnes zmieniają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Nie tylko energia elektryczna.

Magnesy demonstrują szeroki repertuar wdrożeń w wielu branżach przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, równocześnie silniki elektryczne wyzyskują magnesy do zamiany elektrycznej energii z powrotem w energię mechaniczną. W czasie odzysku elektromagnesy w dźwigach podnoszą oraz transportują ciężkie elementy metalu, niekiedy ważące tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do izolowania potrzebnych rud metali od pokruszonej skały. W przetwórstwie spożywczym owe magnetyczne separatory likwidują drobne fragmenty metalu ze zbóż oraz innych ziarnistych lub płynnych towarów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło używają magnesów do wyłapywania kawałeczków metalu, które krowy zdołają zjeść w czasie wypasu. Krowa połyka magnes wraz z karmą. To na pewno nie jest kawał. Magnes przemieszczając się przez układ trawienny zwierzęcia wyłapuje cząsteczki metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy trafiają się w niektórych często stosowanych urządzeniach medycznych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one znaczne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, stosując sygnał do stworzenia wyraźnego, kompletnego widoku kości, narządów , a także pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest bardzo silny - tysiące razy potężniejszy niż typowe magnesy kuchenne. Innym zastosowaniem leczniczym magnesów jest uleczanie nowotworów. Doktor aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obszar nowotworu następnie używa mocnego magnesu do wytwarzania energii termicznej w okolicy zarażonej. Ciepło zabija komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych organów.

Każdy dzień z magnesem.

Zapewne może być to dla Was nie zauważalne, ale w waszym mieszkaniu spotkać możecie wiele magnesów. Lodówki pełne są magnesów które przytrzymują notatki, otwieracze do butelek oraz inne niewielkie obiekty zawieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny obraca igłę magnetyczną, aby pokazać kierunek na północ. Czarny pasek magnetyczny z rewersu karty kredytowej gromadzi dane w taki sam, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Odkurzacze, roboty kuchenne , a także pralki wykorzystują napędy elektryczne, które pracują dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy działają w telefonach, dzwonkach do drzwi , a także w zabawkach dla dzieci. Świat wokół nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasza strona https://xinxin.pl nie wspiera Microsoft IE. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Google Chrome, Mozilla Firefox albo Microsoft Edge.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube