loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

Wykorzystania magnesów w naszym codziennym życiu...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym powszednim życiu.

W ciągu dnia wiele razy stykasz się z magnesami często nie zdając sobie z tego sprawy. Odgrywają one ważną funkcję w szerokiej rodzinie urządzeń, od prostych układanek dla dzieci, laptopów lub kart kredytowych po profesjonalne narzędzia na przykład sprzęt do rezonansu magnetycznego. Format magnesów oscyluje od ledwie zauważalnych kropek po fabryczne bestie o wadze kilku ton. Owe wielkie są zdecydowanie zauważalne, te malutkie przeważnie schowane są wewnątrz rozmaitych narzędzi gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, wykonując oczywistą funkcję w ciszy i stając się przy tym zupełnie niewidocznymi.

Elektronika i komputery.

W komputerach używa się magnesów do zapisywania danych na przykład na kartach pamięci. Magnesy modyfikują położenie tworzywa magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które potem reprezentują binarne dane. Później komputer odczytuje bieg ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i dekoduje je na dane zrozumiałe dla zwykłego użytkownika. W miniaturowych głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach i radiach też używa się magnesów. Wewnątrz głośnika cewka z drutu i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna i kolejne gałęzie.

Magnesy oferują wielki arsenał wykorzystań w wielu dziedzinach przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, zarazem silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zmiany energii elektrycznej z powrotem w energię mechaniczną. Podczas odzysku elektromagnesy w żurawiach podnoszą oraz przenoszą ciężkie elementy metalu, niekiedy ważą tysiące kilogramów. Kopalnie używają magnetycznych separatorów do izolowania wartościowych rud metali od rozbitej skały. W przetwórstwie spożywczym takie magnetyczne separatory wykluczają drobne kawałki metalu z nasion , a także pozostałych ziarnistych lub płynnych towarów spożywczych. Hodowcy bydła korzystają z magnesów do wyłapywania kawałków metalu, które krowy zdołają spożyć w czasie wypasu. Krowa zjada magnes razem z karmą. To bynajmniej nie jest dowcip. Magnes przesuwając się przez system trawienny zwierzęcia łapie cząsteczki metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy trafiają się w pewnych często eksploatowanych urządzeniach leczniczych, takich jak maszyny do rezonansu magnetycznego. Stosują one silne pole magnetyczne do uzyskiwania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do powstania silnego, kompletnego obrazu kości, narządów , a także pozostałych tkanek. W takich urządzeniach magnes jest bardzo intensywny - tysiące razy potężniejszy niż typowe magnesy hobbistyczne. Innym przeznaczeniem leczniczym magnesów jest leczenie nowotworów. Lekarz wstrzykuje wrażliwy magnetycznie płyn w rejon nowotworu następnie używa silnego magnesu do wyzwalania energii termicznej w przestrzeni zakażonej. Ciepło niszczy komórki nowotworowe bez szkody dla zdrowych narządów.

Każdy dzień z magnesem.

Choć najprawdopodobniej jest to dla Was nie widoczne, ale w zwykłym domu spotkać możecie wiele magnesów. Na lodówkach magnesy trzymają papiery, otwieracze do butelek oraz inne drobne przedmioty zawieszane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy obraca igłę magnetyczną, aby wskazać kierunek na północ. Czarny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej gromadzi personalia w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Elektroluksy, roboty kuchenne również pralki wykorzystują napędy elektryczne, które funkcjonują dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do drzwi i w modelach samochodów. Świat dookoła nas jest cały pełen magnesów.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona xinxin.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube