loading...
0 shopping_cart
Xinxin - Dhit sp. z o.o.

zapotrzebowanie na magnesy w naszym zwyczajnym życiu.

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

W przeciągu dnia mnóstwo razy kontaktujesz się z magnesami przeważnie nie domyślając się nawet ich istnienia. Odgrywają one znaczącą rolę w dużej rodzinie akcesoriów, od popularnych układanek dla dzieci, laptopów bądź kart kredytowych po specjalistyczne urządzenia choćby sprzęt do rezonansu magnetycznego. Rozmiar magnesów oscyluje od ledwo widocznych kropek po przemysłowe potwory o wadze kilku ton. Te duże są zdecydowanie zauważalne, te malutkie niejednokrotnie schowane są wewnątrz przeróżnych akcesoriów gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych bądź handlowych, realizując indywidualną funkcję w ciszy i stając się przy tym całkowicie niedostrzegalnymi.

Komputery i elektronika.

W laptopach używa się magnesów do zapisywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy modyfikują położenie tworzywa magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które potem przedstawiają binarne dane. Później komputer rozpoznaje kierunek z każdego segmentu materiału magnetycznego i zamienia je na dane czytelne dla każdego użytkownika. W niewielkich głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach oraz radiach również korzysta się z magnesów. Wewnątrz głośnika cewka z drutu i magnes przekształcają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Magnesy są wokół nas.

Magnesy demonstrują bogaty arsenał wykorzystań w wielu dziedzinach przemysłu. W generatorach elektrycznych wymieniają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne stosują magnesy do zamiany energii elektrycznej z powrotem w energię mechaniczną. W czasie recyklingu elektromagnesy w dźwigach łapią i przenoszą duże elementy metalu, a poszczególne ważą tysiące kilogramów. Kopalnie wykorzystują magnetyczne separatory do izolowania przydatnych rud metali od rozbitej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory likwidują niewielkie fragmenty metalu z nasion oraz różnych ziarnistych lub płynnych produktów spożywczych. Hodowcy bydła wykorzystują magnesy do wybierania kawałków metalu, które czasami krowy zdołają spożyć w karmie. Krowa przełyka magnes razem z karmą. To na pewno nie jest kawał. Magnes przesuwając się przez organizm zwierzęcia wychwytuje cząsteczki metalu.

Zdrowie i medycyna.

Magnesy znajdują się w niektórych często eksploatowanych urządzeniach leczniczych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wyzyskują one mocne pole magnetyczne do generowania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, stosując sygnał do sporządzenia wyraźnego, dokładnego widoku kości, narządów i innych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest niezwykle skuteczny - tysiące razy silniejszy niż zwykłe magnesy hobbistyczne. Swoistym przeznaczeniem leczniczym magnesów jest uleczanie nowotworów. Lekarz wstrzykuje wrażliwy magnetycznie roztwór w rejon nowotworu następnie korzysta z mocnego magnesu do generowania energii termicznej w strefie zarażonej. Ciepło zabija komórki nowotworowe bez krzywdy dla zdrowych organów.

Każdy dzień z magnesem.

Chociaż możliwe, że jest to dla Was nie zauważalne, ale w waszym mieszkaniu odnajdziecie mnóstwo magnesów. Lodówki pełne są magnesów które przytrzymują papiery, otwieracze do butelek oraz dziwne drobne obiekty przyczepiane na zwykle metalowych drzwiach lodówki. Kompas podręczny stosuje igłę magnetyczną, żeby wskazać drogę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z odwrotnej strony karty kredytowej przechowuje personalia w identyczny, technologicznie rzecz ujmując, sposób, jak w komputerze dysk twardy. Elektroluksy, roboty kuchenne również pralki wykorzystują silniki elektryczne, które działają dzięki zastosowaniu magnesu. Magnesy działają w telefonach, dzwonkach do drzwi , a także w modelach samochodów. Świat naokoło nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Bardzo nam przykro, ale nasz firmowy serwis https://xinxin.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube