Czy magnesowi potrzebna jest obudowa?
Ze względu na swoją wewnętrzną strukturę magnesy są twarde, ale jednocześnie dosyć kruche. Tak więc różnego rodzaju przypadkowe uderzenia czy praca w trudniejszych warunkach mogą spowodować ich ukruszenia i pęknięcia, a w efekcie utratę skuteczności.
Szkodliwa dla magnesów neodymowych jest także wilgoć, szczególnie narażone na nią są te, których używa się do podwodnych poszukiwań. Ponieważ zawierają w swoim składzie dużo żelaza, to po prostu pod wpływem wody mogą zacząć rdzewieć, a to osłabia ich właściwości i powoduje nieodwracalne uszkodzenia.
Chcąc zabezpieczyć neodymowe magnesy przed działaniem szkodliwych czynników, należy je umieścić w odpowiedniej obudowie. W wielu przypadkach wystarczy gumowa lub plastikowa osłonka, ale w przypadku magnesów pracujących w warunkach podwyższonej wilgotności lub w wodzie trzeba pomyśleć o obudowie w pełni wodoszczelnej.
Neodymowe magnesy, które oferujemy w naszym sklepie internetowym Dhit.pl mają odpowiednie "ubranka" - dlatego można je bezpiecznie używać w celach, do których są przeznaczone.